THE INCREDIBLE 12 - 13ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Κύριο Μενού:

THE INCREDIBLE 12

ΔΡΑΣΕΙΣ > Σχ. Έτος 2022-2023

Αγαπημένα μου παιδιά της ΣΤ τάξης,

Ήλθε η στιγμή να πούμε αντίο. Αυτή η μαγική περίοδος που περάσαμε μαζί στο δημοτικό σχολείο φτάνει στο τέλος της, και είναι καιρός να ανοίξετε τα φτερά σας και να πετάξετε προς νέα περιπέτειες. Είμαι γεμάτη συναισθήματα καθώς σας αποχαιρετώ, αλλά ταυτόχρονα είμαι περήφανη για το πόσο μεγάλα βήματα έχετε κάνει.

Έχω δει την πρόοδό σας, την εξέλιξή σας και την αφοσίωσή σας στη μάθηση της αγγλικής γλώσσας και όχι μόνο. Έχετε αναπτύξει και άλλες σημαντικές δεξιότητες. Έχετε μάθει να συνεργάζεστε, να αναλαμβάνετε πρωτοβουλίες και να είστε ευγενικοί ο ένας προς τον άλλον. Έχετε αναπτύξει την ικανότητα να επιμένετε και να ξεπερνάτε τα εμπόδια. Αυτές οι δεξιότητες θα σας φανούν πολύτιμες στην πορεία σας στο γυμνάσιο και πέρα από αυτό.

Να θυμάστε πάντα να διατηρείτε την περιέργεια, την επιμονή και την πίστη στον εαυτό σας. Ο κόσμος είναι γεμάτος ευκαιρίες για εσάς και είμαι βέβαιη ότι θα τις αξιοποιήσετε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Αποχαιρετώντας σας, θέλω να σας ευχαριστήσω για όλες τις στιγμές που μοιραστήκαμε μαζί. Ήταν μ
εγάλη τιμή και χαρά να σας διδάξω και να σας συνοδεύσω σε αυτήν την εκπαιδευτική σας πορεία. Να θυμάστε πάντα ότι είμαι εδώ για εσάς, ακόμη και αν βρισκόμαστε σε διαφορετικά σχολεία.

Ως τελευταίο δώρο, δώρο και για σας αλλά και για μένα, είναι η παρακάτω συλλογή με τα έργα σας και τις στιγμές μας τα τελευταία δύο χρόνια.

Σας εύχομαι ό,τι καλύτερο για το μέλλον. Πάντα να προσπαθείτε, να ονειρεύεστε και να πιστεύετε στον εαυτό σας. Πάντα θα σας θυμάμαι με αγάπη και σας περιμένω να μοιραστούμε τα νέα σας και τις επιτυχίες σας.

Με αγάπη και ευγνωμοσύνη,

Mrs Sophia