Αγιασμός - 13ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Αγιασμός

ΔΡΑΣΕΙΣ > Σχ. Έτος: 2017 - 2018

13o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΡΙΖΑΡΙΟΥ
Πόση ζωή παίρνουν τα άψυχα από τις παιδικές ανάσες, τις φωνούλες , τα γέλια!!
Αυτό συνέβη όταν ο  παπά-Λευτέρης ευλόγησε το ταξίδι της νέας σχολικής χρονιάς μας.  Με την ευχή του Θεού, αγιαστήκαμε  από τον Αγιασμό που κάθε αρχή , κάθε σχολική χρονιά γίνεται σε κάθε σχολείο της Ελλάδας μας. Μπορεί για κάποιους λίγους ή κάποιους πολλούς, να είναι μια τυπική διαδικασία…. μα εμείς  είδαμε στα ματάκια των μικρών μας βλασταριών την χαρά, την αγωνία, την προσμονή, για διάβα όμορφο με τις χαρές τους , τις δυσκολίες του.
Τι ομορφιά τύλιξε όλους μας , δασκάλους και γονείς, βλέποντας τις φατσούλες των ζιζανίων μας. ..
Μας λείψατε βρε!!... Ανταμώσαμε ξανά γεροί, ξεκούραστοι, γεμάτοι από καλοκαίρι.
Από δω και πέρα για δέκα περίπου μήνες το καραβάκι που λέγεται σχολείο , ταξιδεύει με πλήρωμα του, όλους …μαθητές και δασκάλους . Μια ομάδα στα εύκολα και στα δύσκολα μαζί!!
Καλό μας ταξίδι …καλή μας σχολική χρονιά!

Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ 13ου ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ