Το σχολείο μας στην ΕΡΤ3 - 13ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Το σχολείο μας στην ΕΡΤ3

ΔΡΑΣΕΙΣ > Σχ. Έτος: 2017 - 2018

Η ΕΡΤ3 ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΕ…

Ιδιαίτερη μέρα η 14η Νοεμβρίου για το σχολείο μας!
Το κρατικό τηλεοπτικό κανάλι της ΕΡΤ3 και η εκπομπή «Καθημερινά & Απλά» μας επισκέφτηκε. Με την δημοσιογράφο Ελπίδα Κουτσογιάννη, σε ζωντανή σύνδεση, μιλήσαμε για το σχολείο μας, τη βράβευση από την UNESCO, τις δράσεις μας, το παιδαγωγικό κλίμα του σχολείου και για πολλά άλλα.
Το κυριότερο για μας ήταν ότι οι πρωταγωνιστές της καθημερινότητας, της σχολικής τάξης και της ζωντάνιας του σχολικού χώρου, οι μαθητές, μίλησαν κι εκφράστηκαν μέσα από την εκπομπή για τον χώρο που περνούν τη μισή τους μέρα, για τα βιώματα που αποκτούν μέσω του σχολείου, για την ιδιαίτερη σχέση που έχει δημιουργηθεί με όλους, κάτι που φαίνεται από τα έργα της ομάδας,όπως ονομάζουν τους πάντες τα παιδιά μας μέσα στο σχολείο!
Μια μοναδική εμπειρία για όλους!