Βράβευση από Δήμο για Βραβείο UNESCO 9-11-2017 - 13ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Κύριο Μενού:

Βράβευση από Δήμο για Βραβείο UNESCO 9-11-2017

ΔΡΑΣΕΙΣ > Σχ. Έτος: 2017 - 2018

Ένα δώρο  για την παγκόσμια πρωτιά μας!                                                                9/11/2017

Ιδιαίτερη ήταν η χαρά μας στο κάλεσμα του Δημάρχου της πόλης μας , να τιμήσει ο Δήμος ΤΡΙΚΚΑΙΩΝ τα παιδιά μας για το πρώτο παγκόσμιο Βραβείο των παιδιών μας από την UNESCO.
Φτάσαμε χαρούμενοι και χαμογελαστοί όλοι μαζί  στην αίθουσα του δημοτικού συμβουλίου. Εκεί μας περίμενα η ΒασιλέναΜητσιάδη μαζί με την Έφη Λεβέντη και τον κοΨύχο. Μαζί τους κι η ψυχή του τμήματος παιδείας, ο ΝίκοςΜπατατέγας.
Ο δήμαρχος Δημήτρης Παπαστεργίου με μεγάλη συγκίνηση μας υποδέχτηκε, μίλησε με τα παιδιά, συζήτησε για το έργο τους τις ιδέες τους για τους πρόσφυγες. Όλοι μας παρακολουθήσαμε κι ένα βίντεο που φτιάχτηκε από το σχολείο μας και παίχτηκε υπό τύπο συνέντευξης στο Παρίσι όταν στο σχολείο τον περασμένο Ιούλιο απονεμήθηκε το βραβείο.
Υπήρχε και μια έκπληξη από τον Δήμο…..
Τι άλλο;;;  Δωράκια!!! Για τους εννιά μαθητές μας!
Πήραν από ένα τάμπλετ!!!  Το χάρηκαν πάρα μα πάρα πολύ!
Ευχαριστούμε τον Δήμο ΤΡΙΚΚΑΙΩΝ, όλους όσους ήταν παρόντες κι ένα απόντα λόγω υποχρεώσεων τον Γιάννη Κωτούλα για την τιμή που μας έκαναν.
Κι εμείς προσφέραμε στον Δήμαρχο ένα αντίγραφο του έργου για να κοσμεί το χώρο του δημαρχείου μας!