Δωρεά βιβλίων από Σύλλογο Δασκάλων & Νηπιαγωγών - 13ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Κύριο Μενού:

Δωρεά βιβλίων από Σύλλογο Δασκάλων & Νηπιαγωγών

ΔΡΑΣΕΙΣ > Σχ. Έτος: 2017 - 2018

13ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΟΛΕΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (ΡΙΖΑΡΙΟΥ)
Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΑΣΚΑΛΩΝ& ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ  ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Ευχάριστη έκπληξη η επίσκεψη μελών του διοικητικού συμβουλίου του συλλόγου δασκάλων και Νηπιαγωγών Τρικάλων…
Μας επισκέφτηκαν φέρνοντας δώρα χαράς, δώρα μάθησης, δώρα ελπίδας για τους μαθητές της ΣΤ τάξης που βραβεύτηκαν από την UNESCO.
Βιβλία προσέφεραν, που είναι τα στολίδια της σκέψης, της γνώσης, της δημιουργίας και της συνέχειας στη βιωτή των ανθρώπων. Βιβλία που μιλούν με τα χρώματα των λέξεων και ζωγραφίζουν τα συναισθήματα μικρών και μεγάλων. Με την παράδοση των βιβλίων οι μικροί μας μαθητές πρότειναν τα βιβλία να παραμείνουν στην δανειστική βιβλιοθήκη του σχολείου, ώστε να έχουν τη χαρά όλα τα παιδιά που είναι, αλλά κι αυτά που θα περάσουν το κατώφλι του σχολείου να τα γευτούν να νιώσουν το φυλλορρόημά τους.
Να ευχαριστήσουμε όλο το σύλλογο Δασκάλων και Νηπιαγωγών Τρικάλων. Να ευχαριστήσουμε  όλα  τα μέλη του  διοικητικού συμβουλίου και τους παρευρισκόμενους Χρήστο Τρικάλη, Γεωργία Παπαγεωργοπούλου και  Κώστα Γαβρίτσα για τη χαρά που μας έφεραν.
Ευχόμαστε πάντα οι προσπάθειες να έχουν αντίκρισμα, για να φτιάξουμε ένα κόσμο καλύτερο, ανιδιοτελή, με λιγότερα συμφέροντα και μικρή προσωπική προβολή. «’Όλοι για ένα και ένας για όλους».

Η ομάδα του 13ου Δημοτικού Σχολείου Τρικάλων
Μαθητές & Δάσκαλοι